Αθλητισμός και FitnessΣτίβο

Kirdyapkin Anisya Byasyrovna - διάσημο αθλητή από τη Ρωσία

Kirdyapkin Anisya Byasyrovna είναι ένας Ρώσος αθλητής που έχει λάβει μέρος σε πολλές διεθνείς διοργανώσεις. Έχει διακριθεί πάντα επιμονή και την πειθαρχία του. Kirdyapkin είναι ένα από τα πιο διάσημα Ρώσοι στην κούρσα με τα πόδια.

αθλητές της παιδικής ηλικίας

Kirdyapkin Anisya Byasyrovna γεννήθηκε 23 Οκτ 1989 στο Σαράνσκ, Μορντόβιας. Υπάρχει αυτός ο αθλητής, και ζει αυτή τη στιγμή. Σε Μορντόβιας γεννήθηκε πολλούς διάσημους περιπατητές, οι οποίοι έχουν κερδίσει διεθνή τουρνουά. Αυτό το άθλημα είναι πολύ δημοφιλής εκεί.

Σε νεαρή ηλικία Anisya (τότε Kornikova) ξεκίνησε το ταξίδι του στον αγώνα με τα πόδια. Αυτό το είδος του βαθμού αθλητική ψυχαγωγία δεν είναι χειρότερο από το άλμα ή το τρέξιμο. Αυτή η πειθαρχία που περιλαμβάνονται στο πρόγραμμα Ολυμπιακούς Αγώνες. Πήρε στο άθλημα ως αποτέλεσμα μια ενδιαφέρουσα περίπτωση. Στην ηλικία των εννέα νεαρών Anisya ήταν με τους φίλους του στο δάσος. Τα παιδιά συναντήθηκε με τον διάσημο προπονητή του Race Walking Κωνσταντίνου Nacharkina. Τους κάλεσε να συμμετάσχουν στο αθλητικό τμήμα, και συμφώνησαν. Λίγο μετά από αυτό το γεγονός, μέσα στο δάσος με τους φίλους του Kirdyapkin ξεκινήσει την κατάρτιση στην ενότητα αγώνα με τα πόδια. Φίλοι σχεδόν αμέσως αρνήθηκε να παρακολουθήσουν μαθήματα και Anisya έπεσε στην αγάπη με αυτό το άθλημα και ήθελε να επιτύχει υψηλά αποτελέσματα.

Ξεκινήστε την καριέρα και την αντιμετώπιση των μελλοντικών σύζυγό της

Kirdyapkin Anisya Byasyrovna ξεκίνησε την εκτέλεση στους διαγωνισμούς της πόλης. Εκεί, πάντα κέρδισε βραβεία. Απόλαυσε τις παραστάσεις και ήθελε να πάει στους Ολυμπιακούς Αγώνες. Τα εφηβικά χρόνια Anisya συναντήθηκαν σε ανταγωνισμό με Σεργκέι Kirdyapkin, ο οποίος επίσης ασχολείται επαγγελματικά με τη φυλή με τα πόδια. Κατείχε μεγάλο ταλέντο και ήταν πολύ πιο τεχνικά τους συνομηλίκους.

Μόνο με το χρόνο η φιλία μεταξύ τους έχει εξελιχθεί σε μια σχέση. Μετά γύρισε 18, οι λάτρεις ήταν παντρεμένοι. Προπονητές είναι πολύ φοβούνται ότι Anisya παύουν να ενεργούν σε αγώνα με τα πόδια. Ωστόσο, οι φόβοι τους ήταν αβάσιμοι. αθλητής Οικογενειακή ζωή είχε θετικό αντίκτυπο στις επιδόσεις της. Η πρώτη επιτυχία ήρθε το 2007 Kirdyapkin. Kirdyapkin Anisya Byasyrovna βρισκόταν σε ένα βάθρο το χειμώνα πρωτάθλημα της Ρωσίας, στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα και το Ευρωπαϊκό Κύπελλο. Μετά από αυτές τις νίκες του αθλητικού κόσμου άρχισαν να μιλούν για την ως ταλαντούχος αθλητής. Anisya διαγωνισμούς ξεπεραστεί η απόσταση των 10 και 20 χιλιομέτρων.

Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νέων ρεκόρ και θα αποκλείονται αθλητές

Anisya Kirdyapkin συμμετείχε με επιτυχία στο Ευρωπαϊκό Κύπελλο. Είναι η πρώτη φορά που κέρδισε μετάλλιο σε αυτό το αναγνωρισμένου κύρους διεθνές γεγονός. Στη συνέχεια, στο πλαίσιο του Race Walking Challenge της IAAF τελικό, έδειξε επίσης ένα καλό αποτέλεσμα, αλλά ήταν μόνο το δεύτερο. ένα μικρό περιθώριο μπροστά από μόνο Όλγα Κανίσκινα. Σε αυτό το τουρνουά Anisya εκτελούνται σε απόσταση 20 χιλιομέτρων. Ήδη στο επόμενο τουρνουά, αυτός ο αθλητής έχει πάρει εκδίκηση Κανίσκινα χειμώνα πρωταθλήματος.

Kirdyapkin Anisya Byasyrovna (εθνικότητα μητρική της Μορδοβίας συζητηθεί συχνά τους οπαδούς της) στο τουρνουά σημείωσε παγκόσμιο ρεκόρ κατώτερο. Στη συνέχεια Kirdyapkin καριέρα αποκλείστηκε για τεχνικούς λόγους. Αυτό το είδος της τιμωρίας είναι σε αυτό το άθλημα αρκετά συχνά. Αλλά γι 'αυτήν, ήταν η πρώτη φορά. Anisya δεν εμπίπτουν στο πνεύμα, αντίθετα, έχει γίνει ακόμη εργαστεί σκληρότερα στον τομέα της κατάρτισης.

συνέχισε την καριέρα

Τιμωρία κίνητρο μόνο Kirdyapkin και άρχισε να εκτελέσει ακόμα καλύτερα. Το 2009, πέρασε με επιτυχία το τελικό του Παγκοσμίου Κυπέλλου. Αλλά υπάρχει αυτή η αθλήτρια ήταν μόνο το πέμπτο. Σε αυτό το Παγκόσμιο Κύπελλο, επίσης, έπαιξε ο σύζυγός της Σεργκέι Aleksandrovich Kirdyapkin σε απόσταση 50 χιλιομέτρων. Η προσέγγισή του πήρε το πρωτάθλημα μετά από 5 μέρες μετά την ομιλία Kirdyapkin.

Μετά Anisya έδειξαν ένα υψηλό επίπεδο απόδοσης στο εθνικό πρωτάθλημα, και αργότερα στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα. Το 2011, ο αθλητής συμμετείχε και πάλι στο χειμερινό πρωτάθλημα. Έχασε στο νικητή με ένα μόνο δευτερόλεπτο. Το επόμενο έτος, τελικά, το όνειρό της. Εργάζεται στην εθνική ομάδα για να συμμετάσχει στους Ολυμπιακούς Αγώνες. Υπάρχουν Anisya έδειξε ένα καλό αποτέλεσμα, αλλά στο τέλος του αγώνα πήρε και πάλι μόνο την πέμπτη θέση. Kirdyapkin δεν έκρυψε τη λύπη του.

Ομιλίες στην Πανεπιστημιάδα

Κατά την Πανεπιστημιάδα, που πραγματοποιήθηκε στο Καζάν, ο αθλητής έχει αποδείξει ότι είναι ικανή να κερδίσει. Χρυσό Καζάν αρθεί διάθεσή της μετά την 5η θέση στους Ολυμπιακούς Αγώνες. Μετά πήγε στη Μόσχα και πήρε μέρος στο Παγκόσμιο Κύπελλο. Εκεί σε μια πικρή αγώνα πήρε 2η θέση. Σεργκέι Aleksandrovich Kirdyapkin με κάθε τρόπο βοηθά τη γυναίκα του για την επίτευξη υψηλών αποτελεσμάτων. Μοιράζεται την εμπειρία του με αυτό και προσαρμόζει για σοβαρό ανταγωνισμό.

Kirdyapkin Anisya του οποίου η βιογραφία έχει αναπτύξει πολύ καλά, έχει γίνει ένα από τα πιο δημοφιλή ρωσική sportmenok στον αγώνα με τα πόδια λόγω της εργασίας και την πειθαρχία του. Στην καριέρα της έχει κερδίσει ή ήταν νικητής στο διάσημο διαγωνισμούς. Αυτή τη στιγμή, ένας επιτυχημένος αθλητής συνεχίζει την καριέρα του.

Copyright © 2018 el.birmiss.com. Theme powered by WordPress.