Νέα και ΚοινωνίαΔιασημότητες

Μιλάνο Dadashov: πάλη ως τρόπο ζωής

Το άρθρο λέει για μια ενδιαφέρουσα πρόσωπο στον κόσμο του αθλητισμού. Ένα άθλημα που έχει επιλέξει Dadasheva Milana - πάλη. Ιθαγένεια - dagestanka, αλλά ζει στο έδαφος της Ρωσικής Ομοσπονδίας. Το ρωσικό πρωταθλητής στο ελεύθερο αγώνα το 2016. Παρά την τόσο νεαρή ηλικία, αυτή είναι μια παγκόσμιας κλάσης MS. Πιο άνετη αίσθηση στην κατηγορία έως 48 κιλά.

Dadashov Μιλάνο (πάλη): βιογραφία

Μιλάνο Kamilhanovna Dadashov γεννήθηκε στις 20 Φεβρουαρίου, 1995, για το έδαφος της Δημοκρατίας του Νταγκεστάν, στην πόλη της Izberbash. Υπάρχουν επίσης και άλλες πληροφορίες σχετικά με τον τόπο γέννησης, αλλά αυτό δεν έχει επιβεβαιωθεί. Αργότερα η οικογένεια μετακόμισε στο Makhachkala, όπου άρχισε κορίτσι αγωνιστική καριέρα.

Από την παιδική ηλικία γοητευμένος από τις πολεμικές τέχνες του Μιλάνου, έτσι την καριέρα του ξεκίνησε το λύκειο με μαθήματα στο τμήμα τζούντο. Όταν Dadashova ήταν 15 ετών, που, το 2010, είχε προσκληθεί για την καταπολέμηση της πόλης πρωταθλήματος. Μετά τη νίκη του τουρνουά, συνειδητοποίησε ότι ο αγώνας πιο κοντά σε αυτήν και αποφάσισε να αλλάξει σε μια πάλη καλσόν. Έτσι, σε αυτό το άθλημα ένα νέο αστέρι - Μιλάνο Dadashov. Πάλη ήταν γι 'αυτήν ότι η σκηνή όπου έπρεπε να ανέβει πολλές φορές στο βάθρο.

Η επιλογή για τον αγώνα

Έχει εκπαιδευτεί κάτω από το θρυλικό ρωσικό προπονητή Kasum Nasrudinova σε Makhachkala Νεολαίας. Μετά τη μετάβαση στην ενήλικη άθλημα του Μιλάνου ξεκίνησε εκπαίδευσης Σβετλάνα Gracheva. Αυτό προπονητή βοήθησε να αποκαλύψει το ταλέντο των νεαρών αθλητών.

Μιλάνο Dadashov (πάλη δεν είναι μόνο αυτό το κορίτσι στη ζωή μου) έχει ήδη 21 χρόνια έχει καταφέρει να αποκτήσουν δύο βαθμούς: στον τομέα της οικονομίας και της φυσικής αγωγής.

Καριέρα Milana Dadashova

Η επαγγελματική σταδιοδρομία των νέων αθλητών ξεκίνησε το 2012, και οι πρώτες επιτυχίες δεν άργησε να έρθει. Τον Φεβρουάριο, το Μιλάνο ήταν η δεύτερη στο διάσημο τουρνουά Klippan Lady Open. Απίστευτα επιτυχημένη ήταν τον Απρίλιο του ίδιου έτους. Πρώτα Dadashov κέρδισε το χάλκινο μετάλλιο στο τουρνουά στο Όρενμπουργκ, και στη συνέχεια κέρδισε το κατώτερο πρωτάθλημα της Ρωσίας. Και ως εκ τούτου - μια πρόκληση για τη νεολαία εθνική ομάδα.

Στα τέλη Μαΐου, Μιλάνο πήρε το χρυσό μετάλλιο στο Πρωτάθλημα Νέων, που πραγματοποιήθηκε στην τουρκική πόλη της Άγκυρας. Στις αρχές του καλοκαιριού, ο αθλητής έγινε το τρίτο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων στο Ζάγκρεμπ. Οι επιτυχίες αυτές έπρεπε να περιμένει μέχρι το 2013, όταν Μάιο Milana Dadasheva (πάλη στην κατηγορία έως 48 κιλά) έγινε η πρώτη στο ετήσιο τουρνουά της νεολαίας μετά Sirakov και Ilieva, η οποία πραγματοποιήθηκε στη βουλγαρική πόλη Βάρνα.

Και ένα μήνα πριν γίνει ο πρωταθλητής της Ρωσίας στο τουρνουά στο Περμ. Επίσης, Μάιος 2013 Dadashev περίμενε άλλη μια επιτυχία - χάλκινο στο διαγωνισμό στη γερμανική πόλη του Dormagen (στον τελικό της παρηγοριάς του Μιλάνου νίκησε τους συναδέλφους ρωσική εθνική ομάδα - Ekaterinu Polischuk).

Αλλά στην Ιουλ 2013 Μιλάνο δεν το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων, που πραγματοποιήθηκε στο Μακεδονικό των Σκοπίων. Αθλητής κατέχει την έβδομη θέση, εγκατέλειψε τον αγώνα στο δεύτερο γύρο, αφού έχει χάσει ένα γερμανικό Katrin Henke. 2013 έκλεισε με ένα τρομερό τραυματισμό για τους αθλητές - μια ρήξη χιαστού συνδέσμου, η οποία θα απαιτήσει ένα αρκετά μεγάλο γραμμές ανάκαμψη. διαδικασία αποκατάστασης διήρκεσε περίπου δυόμισι μήνες, μετά την οποία ο αθλητής συμμετείχε στο τουρνουά Μινσκ, αλλά δεν έχουν εισπραχθεί. επόμενο βραβείο του Μιλάνου κέρδισε στο κατώτερο παγκόσμιο πρωτάθλημα, τερματίζοντας στην τρίτη θέση εκεί, δεύτερη μόνο στην ιαπωνική αθλητή Yu Miahara.

Επιτυχίες και Βραβεία

2015 μπορεί να καταγραφεί με ασφάλεια στο περιουσιακό στοιχείο ταλαντούχους αθλητές. Στις αρχές του καλοκαιριού, η Κωνσταντινούπολη Νέων Continental Πρωτάθλημα στο Μιλάνο ήταν ο νικητής στην κατηγορία βάρους του. Τον Αύγουστο, το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νέων, που πραγματοποιήθηκε στην βραζιλιάνικη πόλη του Σαλβαδόρ, Dadashov κέρδισε και πάλι το χάλκινο.

2016 για τους νέους αθλητές που ξεκίνησε με την τελική τρίτη θέση στο Πρωτάθλημα Ενηλίκων στο Παρίσι. Στις αρχές της άνοιξης στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα μεταξύ των αθλητών κάτω των 23 ετών Μιλάνο πήρε την τρίτη θέση σε μια δραματική μάχη για το χάλκινο που επικράτησε πρωταθλήτρια Ευρώπης μεταξύ των juniors Violetta Ciric.

Στις αρχές του καλοκαιριού, ο ενήλικας πρωτάθλημα της Ρωσίας Milana Dadasheva, η πάλη για την οποία έχει γίνει μια προτεραιότητα στη ζωή σας, απλά δεν αφήνουν τους αντιπάλους καμία πιθανότητα. Και οι τέσσερις επιφανείς opponentki εμφανίστηκε στις λεπίδες - δεν θα μπορούσε να ονομαστεί μια αίσθηση, αλλά πολλοί προπονητές και οι ειδικοί έμειναν έκπληκτοι από αυτό που είδαν.

Στη συνέχεια, έγινε σαφές ότι το Μιλάνο - ο κύριος υποψήφιος για ένα ταξίδι στους Ολυμπιακούς Αγώνες στη Βραζιλία για να εκπροσωπεί τη ρωσική ομάδα των παλαιστών στην κατηγορία βάρους έως 48 kg. Dadashov εντάχθηκε επίσημα στην εφαρμογή της ρωσικής Ολυμπιακής ομάδας τον Ιούλιο το 2016. Σύμφωνα με τους περισσότερους αθλητές, ήταν παιδικό όνειρο της και είναι πολύ ευχαριστημένος που έχει επιτύχει το στόχο της.

Ολυμπιακοί Αγώνες 2016 Αποτελέσματα: Milana Dadasheva (πάλη)

Ρίο ντε Τζανέιρο, το διάσημο Ολυμπιακό τουρνουά - φαινόταν ότι όλα όσα ήθελε αθλητή στη ζωή σας πληρούνται. Παρέμεινε μόνο για να κερδίσει ένα μετάλλιο για τη ρωσική ομάδα, αλλά δυστυχώς αυτό δεν ήταν δυνατό. Φυσικά, όλα ξεκίνησαν μεγάλη - στις κατατακτήριες Dadashov κέρδισε την κορεατική αθλητή Kim Dzhoon. Αλλά στην τελική ήττα 1/8 από Τζέλικα Yankov, ο οποίος εκπροσώπησε τη βουλγαρική ομάδα.

ενδιαφέροντα γεγονότα

Αθλητής παραδέχεται ότι στον ελεύθερο χρόνο του αρέσει να διαβάζει βιβλία και να παρακολουθήσουν κινούμενα σχέδια θετική. Μιλάνο Dadashov απόλυτα άπταιστα αγγλικά και αραβικά. Το Μιλάνο είναι οπαδός των μικτών πολεμικών τεχνών και συχνά οπαδός των εγχώριων μαχητές.

Της αρέσει επίσης αθλητισμό από την παιδική ηλικία ήταν το πρώτο πάθος του Μιλάνου. Παρούσα 2016 είδε την άφιξη του Κρατικού Πανεπιστημίου της Μόσχας στο Τμήμα Πολιτικής Επιστήμης - ίσως σύντομα θα ακούσετε ένα νέο όνομα στο διπλωματικό στίβο - Μιλάνο Dadashov. Πάλη, Ολυμπιακοί Αγώνες 2020, κοινωνικές δραστηριότητες - οι αθλητές πολλά σχέδια για το μέλλον και να σταματήσει εκεί, δεν πρόκειται.

Copyright © 2018 el.birmiss.com. Theme powered by WordPress.