Αθλητισμός και FitnessΠοδόσφαιρο

EURO 2000 αποτελέσματα και γεγονότα

EURO 2000 πήρε τις δύο χώρες - το Βέλγιο και την Ολλανδία. Αυτό συνέβη για πρώτη φορά στην ιστορία. 11ο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα ήταν πιο συναρπαστικό από το τουρνουά το 1996. Οι συμμετέχουσες ομάδες στο UEFA EURO 2000, υπήρχαν 16 Προκατασκευασμένα ευχαριστημένοι το κοινό με ένα συναρπαστικό αγώνα με απρόβλεπτα αποτελέσματα. Πολλοί αδύναμες ομάδες ήταν σε θέση να παρουσιάσει μια αίσθηση, παίζοντας αστρική συνθέσεις. EURO-2000 ρωσική ομάδα δεν μπορούσε να βγει.

προκριματικών

Δεν ήταν στις κατατακτήριες γύρους των αισθήσεων. Η πιο ενδιαφέρουσα ομάδα ξεκίνησε στη Γαλλία, την Ουκρανία, τη Ρωσία, την Ισλανδία, την Αρμενία, την Ανδόρα. Για την επίτευξη αγωνίστηκε τέσσερις ομάδες. Τρεις ξεκινώντας παιχνίδια για τη Ρωσία ήταν αποτυχίες. Στη συνέχεια, όμως η ομάδα ήταν σε θέση να δώσει μια ισχυρή σειρά από έξι παιχνίδια. Στο τελευταίο ματς της Ρωσίας, έκανε ένα λάθος, πίσω από την Ουκρανία, η οποία στη συνέχεια έδωσε τη θέση της στη Σλοβενία στα play-offs. Γαλλία πήγε στο EURO 2000 από την πρώτη θέση.

Ομάδα Α

Η ομάδα περιελάμβανε: Πορτογαλία, τη Ρουμανία, την Αγγλία και τη Γερμανία.

Στη φάση των ομίλων της ρουμανικής εθνικής ομάδας ήταν κάτι το απίστευτο. Κατάφερε να νικήσει την Αγγλία με σκορ 3: 2 και έπαιξε ισοπαλία με τη Γερμανία. Μόνο η Πορτογαλία ήταν σε θέση να σταματήσουν τους Ρουμάνους. Πολύ κακώς ενήργησε η Αγγλία, έχοντας κερδίσει μόνο νίκη. Η αποτυχία ήταν η Γερμανία, έχοντας χάσει δύο αγώνες και που. Αυτό το επίπεδο του παιχνιδιού από τους Γερμανούς στο ποδόσφαιρο UEFA EURO 2000 δεν περίμενα κανέναν.

Στα πλέι-οφ από την Πορτογαλία και τη Ρουμανία.

Ομάδα Β

Στην ομάδα ήταν: η Ιταλία, η Σουηδία, το Βέλγιο και την Τουρκία.

Δεν υπήρξε καμία αίσθηση. Η Ιταλία, που είναι τα αγαπημένα, πήρε την πρώτη θέση, με έντονο παιχνίδι δεν ήταν. Για τη δεύτερη θέση στο υπόλοιπες ομάδες αγωνίζονται ομάδα. Οι Βέλγοι ξεκίνησε καλά, νικώντας τη Σουηδία στο πρώτο παιχνίδι, αλλά στη συνέχεια να επιβραδύνει και έδωσε στους Τούρκους 0: 2 με το πέρασμα τους στη δεύτερη θέση.

Στα πλέι-οφ πήγε στην Ιταλία και την Τουρκία.

Ομάδα Γ

Στην ομάδα ήταν: Ισπανία, τη Γιουγκοσλαβία, τη Νορβηγία και τη Σλοβενία.

Η Ισπανία στην ομάδα του έπρεπε να είναι το ξεκάθαρο φαβορί. Ωστόσο, αυτό δεν συνέβη. EURO 2000 ποδόσφαιρο θα θυμόμαστε για δυσδιάκριτα αρχή τους. Στον πρώτο αγώνα της ομάδας έχασε από τη Νορβηγία με σκορ 1: 0. Η Σλοβενία δεν παράγουν αισθήσεις, χάνοντας 2: 1. Για να βγείτε από τα πλέι-οφ Ισπανία έπρεπε να νικήσει τη Γιουγκοσλαβία. Με το 90ο λεπτό της Γιουγκοσλαβίας οδήγησε με σκορ 3: 2. Κατά την έναρξη της ποινής έξτρα χρόνο σε σχέση με τους Ισπανούς μέσα, αλλά αυτό δεν είναι αρκετό. Στα τελευταία δευτερόλεπτα της Ισπανίας κατάφερε να λειτουργήσει ένα θαύμα, σκοράροντας το τέταρτο γκολ.

Στα πλέι-οφ τελευταία Ισπανία και τη Γιουγκοσλαβία.

Ομάδα Α

Στην ομάδα ήταν: η Ολλανδία, η Γαλλία, η Τσεχική Δημοκρατία και τη Δανία.

Οι αγώνες της ομάδας θα μείνει στην ιστορία όχι μόνο ένα συναρπαστικό παιχνίδι, αλλά και το σκάνδαλο των κριτών. Μονομαχία Κάτω Χώρες, η Τσεχική Δημοκρατία έγινε σε αγωνία. Τσεχική Δημοκρατία οδήγησε το παιχνίδι, και ο αγώνας έλαβε τέλος. Φάνηκε ότι οι Κάτω Χώρες αναπήδηση. Στο τέλος του παιχνιδιού για μια πολύ αμφισβητήσιμη φάουλ δικαστής που μια ποινή που έχει τεθεί σε εφαρμογή.

Έφθασαν τα πλέι-οφ η Ολλανδία και η Γαλλία.

προημιτελικά

Ο αγώνας Ισπανία-Γαλλία ήταν το πιο ενδιαφέρον στους τελικούς τρίμηνο EURO 2000. Οι συνθέσεις των δύο ομάδων ήταν εντυπωσιακή. Η Ισπανία ξεκίνησε πολύ αυτοπεποίθηση, αμέσως δημιούργησε αρκετές επικίνδυνες στιγμές στις πύλες της γαλλικής, αλλά ο τερματοφύλακας έπαιξε με αξιοπιστία. Σε ένα σημείο Djorkaeff κάνει πρότυπο και Ζιντάν στέλνει τη μπάλα στα επάνω γωνία. Πέντε λεπτά αργότερα, η Ισπανία και κέρδισε το πέναλτι. Djorkaeff την τελευταία στιγμή παίρνει και πάλι τη Γαλλία προς τα εμπρός. Στο τέλος της Ισπανίας έχει την ευκαιρία, αλλά Raúl απέτυχε να σκοράρει με ένα «σημείο».

Μονομαχία Ολλανδία, Γιουγκοσλαβία επρόκειτο να είναι συναρπαστική. Ολλανδικά πριν τον αγώνα δεν θεωρείται ξεκάθαρο φαβορί, επιπλέον, πολλοί δεν τους βλέπω στα ημιτελικά. Ωστόσο, η Γιουγκοσλαβία, η οποία έδειξε την ομάδα ένα απίστευτο παιχνίδι, καταστράφηκε από τον Ολλανδό. Πολλοί αναλυτές δεν μπόρεσαν να εξηγήσουν αυτή την αποτυχία. Ολλανδία κατέχει επίσης το καλύτερο παιχνίδι στο τουρνουά, κερδίζοντας με σκορ 6: 1.

Ρουμανία στην αντιπολίτευση απέτυχε να εκπλήξει με την Ιταλία. Από την ομάδα που κατάφερε να νικήσει την Αγγλία στη φάση των ομίλων, περιμέναμε περισσότερα. Τότι και Inzaghi σημειώνοντας την μπάλα, τη Ρουμανία σταλεί στο σπίτι. Αντιπαθητικός παιχνίδι ξεχώρισε ο Γιώργος Hadzhi, ο οποίος κατά το δεύτερο εξάμηνο λάβει δύο κίτρινες κάρτες.

Στον αγώνα αγαπημένο Πορτογαλία-Τουρκία ήταν προφανής. Nuno Gomes σκόραρε δύο φορές, έριξε τους Τούρκους έξω από το τουρνουά. την έξοδο της Τουρκίας στα πλέι-οφ ήταν ήδη μια μεγάλη επιτυχία, τόσο δυσαρεστημένοι κραυγές των οπαδών δεν ήταν.

ημιτελικός

Η μονομαχία μεταξύ των Κάτω Χωρών και της Ιταλίας ήταν η διακόσμηση του τουρνουά. Αυτό δεν ήταν το τελικό του UEFA EURO 2000, αλλά δεν είναι κατώτερα από αναζωπύρωση. Τα αγαπημένα θεωρήθηκαν ολλανδικά. Είχαν το πιο λαμπρό επίθεση που έχει ήδη καταφέρει να εντυπωσιάσει το κοινό. Ιταλία αντίθεση με μια ισορροπημένη άμυνα. Ιταλοί έπρεπε να παίξει με δέκα παίκτες από το 34ο λεπτό. Δύο κυρώσεις που επιβλήθηκαν στο Toldo πύλη, αλλά η μπάλα παιχνίδι και Rod άφησε τους Ιταλούς στο παιχνίδι. Όλα αποφασίστηκε στη διαδικασία των πέναλτι, το οποίο η Ιταλία ήταν πιο σταθερό και μεταβιβάζονται.

Στον αγώνα Πορτογαλία-Γαλλία έσπασε τη δεύτερη σειρά. Στο κύριο χρόνο ομάδων σημείωσε την μπάλα και μετακόμισε το παιχνίδι στην παράταση. Στο τέλος του διαιτητή αποδίδει ποινή για αδίκημα για το οποίο έχει πλευρά διαιτητή. Ζιντάν εφαρμοστεί σωστά το πρότυπο και οδήγησε τη Γαλλία στον τελικό.

τελικούς EURO 2000

Αυτό το συναρπαστικό UEFA δεν μπόρεσε να τελειώσει ξεθωριάσει φινίρισμα. Και έτσι έγινε. Στο 55ο λεπτό, οι Ιταλοί προχώρησαν χάρη σε ένα γκολ Delvecchio. Μέχρι το τέλος του ημιχρόνου κράτησαν το πλεονέκτημα. Σχετικά με την προστιθέμενη λεπτό η μπάλα είναι προ των πυλών της Ιταλίας. Στην παράταση της Γαλλίας σημείωσε μια «χρυσή» Στόχος και αρπάζει το τρόπαιο του UEFA EURO 2000. Γαλλία-Ιταλία - το πιο ενδιαφέρον ματς ήταν το φινάλε για πολλά χρόνια.

διοργανωτές του τουρνουά έφερε τεράστια κέρδη. Αγώνες επισκέπτεται από τα εκατομμύρια των οπαδών. EURO 2000 έδωσε στο κοινό μια πολύ θετικά συναισθήματα και ενδιαφέρουσες μάχες.