Αθλητισμός και FitnessΠολεμικές Τέχνες

Denis Tsargush - Ρωσική παλαιστής: βιογραφία, επιτεύγματα στον τομέα του αθλητισμού

Denis Tsargush - διάσημο Ρώσο αθλητή, freestyle παλαιστής. Είναι ένας κόσμος τρεις φορές και πρωταθλητής Ευρώπης και πέντε φορές πρωταθλητής Ρωσίας. Στους Ολυμπιακούς Αγώνες του 2012 κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο.

Για εξαιρετικά επιτεύγματα στον αθλητισμό σηματοδότησε το μετάλλιο «Για τις υπηρεσίες στην Πατρίδα» ΙΙ βαθμού. Κυβέρνηση της Δημοκρατίας της Αμπχαζίας απονεμήθηκε το Τάγμα των «Τιμή και Δόξα» ΙΙ βαθμού για την προώθηση και ανάπτυξη της φυσικής καλλιέργειας.

Βιογραφικό του αθλητή

Γεννήθηκε Denis Igorevich Tsargush 1 Σεπτέμβρη του 1987 στην Αμπχαζίας πόλη Gadauta της Γεωργίας SSR. Όπως όλα Καυκάσιος αγόρι, παιδική ηλικία άρχισε να ενδιαφέρεται για την πάλη. Εμμονή απέδωσε καρπούς: Denis γίνεται επανειλημμένα συμμετέχει στα πρωταθλήματα της νεολαίας, ένα από τα οποία επέστησε την προσοχή της ΤΣΣΚΑ προπονητές που τον κάλεσε να εκπαιδεύσουν στο διάσημο club. Denis εκείνη την εποχή ήταν στην 9η τάξη, και ονειρευόταν από τα σημαντικότερα τουρνουά πάλης, ειδικά για τους Ολυμπιακούς Αγώνες. Το όριο του τότε νεαρούς άνδρες όνειρο ήταν να είναι η ισχυρότερη στο σχολείο, στη γειτονιά.

Η πρόταση, βέβαια, έγινε. Γι 'αυτό και χτύπησε το μεγάλο χρόνο αθλητικά Denis Tsargush, του οποίου η βιογραφία έχει γίνει μία από τις σελίδες της ένδοξης ιστορίας του ρωσικού αθλητισμού. Ας δούμε πιο κοντά.

Πολλοί οπαδοί ενδιαφέρει, ο οποίος με την εθνικότητα Denis Tsargush. Ο Αμπχαζίας, μικρή πατρίδα του - Αμπχαζίας ASSR, πρώην τμήμα της Γεωργίας μέχρι το 2008.

Tsargush για τον εαυτό τους και τους γονείς τους

Denis Tsargush αισιόδοξος από τη φύση, αλλά είναι πάντα έτοιμη για το απροσδόκητο στη ζωή, στον αθλητισμό. Περιστατικό έχει πάντα ένα «κενό», που του επιτρέπει να ξεπεράσει εύκολα τις υπάρχουσες εναντίον του οι περιστάσεις. Αυτή η ποιότητα του μια εξαιρετική αθλήτρια έκανε.

Θεωρεί τον εαυτό του λίγο ντεμοντέ στις σχέσεις του με το ασθενές φύλο. Σύμφωνα με τον ίδιο, η κοπέλα θα πρέπει να είναι όμορφο σεμνότητα τους. Αν και αυτό δεν πληρούσε τον αθλητή, έτσι δεν είναι ακόμα παντρεμένος.

Πατέρας για Denis χαρακτηριστικό παράδειγμα θάρρους. Η απώλεια όρασης κατά τη διάρκεια της στρατιωτικής σύγκρουσης μεταξύ της Γεωργίας και της Αμπχαζίας, που είναι η δουλειά τους και να μην χάσουν το πνεύμα.

Μαμά αθλητή - ένα παράδειγμα για τους κατόχους της εστίας. Ονειρεύτηκε ότι ο γιος του είχε αντιμετωπίζονται οι άνθρωποι, αλλά πήγε τον άλλο τρόπο. Ο πατέρας σε αυτή υποστηρίζεται πάντα Dennis.

Αμπχαζία για Tsurgasha - ένα μέρος όπου όλοι οι δυσκολίες της ζωής κάπου εξαφανίζονται, και όλα τα γύρω - ιθαγενών.

Στάδια της διαδρομής προς τη δόξα

Σύμφωνα με τον Denis Tsurgasha, εύκολοι τρόποι για σοβαρά επιτεύγματα δεν συμβαίνουν στον αθλητισμό. Αυτό, κατάλαβε, όταν κέρδισε το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νέων πρωτάθλημα, σάρωσε με νίκη στο διαγωνισμό στο Παγκόσμιο Κύπελλο και το πρωτάθλημα της Ρωσίας.

Σε 19 χρόνια, Denis έχει ήδη πραγματοποιηθεί σε εθνικά πρωταθλήματα, όπου κέρδισε το χρυσό. Στο μέλλον, εξακολουθεί να είναι τρεις φορές (2009, 2010 και 2012) ανεβαίνει για πρώτη σκαλί του βάθρου του ρωσικού πρωταθλήματος. 2008 δεν αποτέλεσε εξαίρεση σε Tsurgasha: πήρε μόνο χάλκινο.

κέρδη παλαιστής θεωρήθηκαν από τους ειδικούς, και το 2010 ήταν υπέρ της ρωσικής ομάδας στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα. Μπακού έγινε μια πόλη, όπου ένας νεαρός παλαιστής κερδίζει το πρώτο χρυσό πρωταθλητή του για την Ευρώπη. Αργότερα δύο φορές (2011 και 2012) ανεβαίνει για πρώτη σκαλί του βάθρου του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος.

Αφοσίωση και τη σκληρή δουλειά του νεαρού μαχητή τον οδήγησε στη νίκη στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα (ενήλικες) το 2009. Έτσι, Denis Tsargush έγινε ο πρώτος αθλητής στην Αμπχαζία, οι οποίοι έχουν επιτύχει τον τίτλο του παγκόσμιου πρωταθλητή στην ελεύθερη πάλη. Ένα χρόνο αργότερα, ο ίδιος υπερασπίστηκε με επιτυχία τον τίτλο σε έναν αγώνα με τον Ιρανό Sadegh Gudarzi.
Με μια σταθερή πορεία των επιτευγμάτων στον τομέα του αθλητισμού, Denis δεν θα μπορούσε να είναι στη ρωσική ομάδα στους Ολυμπιακούς Αγώνες το 2012. Ωστόσο, το πρώτο παιχνίδι έφερε μια ρωσική παλαιστή στην κατηγορία βάρους έως 74 kg Μόνο το χάλκινο. Στο δρόμο Tsurgasha στο υψηλότερο σκαλί του βάθρου έχει ήδη εξοικειωθεί με αυτόν στο παγκόσμιο πρωτάθλημα στην Κωνσταντινούπολη American παλαιστής Dzhordan Barrouz. Αυτός ήταν ισχυρότερη.

μοιραία πρωτάθλημα

Denis Tsargush που ακόμη και ένα πριόνι όνειρο κερδίζει το χρυσό στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Λονδίνου, στη συνέχεια, πήρε μόνο ένα χάλκινο μετάλλιο. Από τότε, το χρυσό Ολυμπιακό μετάλλιο ήταν γι 'αυτόν το νόημα της ζωής μέσα στα επόμενα τέσσερα χρόνια, καθώς ένιωσε το πνεύμα των μεγάλων αθλητικών, τη γεύση της νίκης, αν και το χάλκινο. Και αυτό σήμαινε πίσω από χρόνια σκληρής δουλειάς για να αποδείξει σε όλους τους αντιπάλους, παλαιστής Denis Tsargush ισχυρότερη και αξίζει να εκπροσωπήσει τη Ρωσία στο Αγώνες στη Βραζιλία το 2016. Για να συνοψίσουμε το έργο τεσσάρων ετών είχαν εθνική παλαιστές πρωτάθλημα freestyle στο Γιακούτσκ.

Από 27 έως 29 Μάιος 2016 στο Γιακούτσκ (Δημοκρατία των Σαχά) ήταν μεταξύ των ισχυρότερων ανταγωνισμού «παλαιστές» της χώρας. Στην κατηγορία βάρους έως 74 kg ήταν Denis Tsargush, Aniuar Geduev, Husey Suyunchev και Atsamaz Sanakoev. Από την κατηγορία αυτή στον τελικό Tsargush και Guesde.
Η τελική μάχη δεν ευνοούν Tsargush, και το χρυσό πήγε στον παλαιστή από τη Δημοκρατία της Καμπαρντίνο-Μπαλκάρια.

Αποχαιρετισμός στους Ολυμπιακούς Αγώνες;

Η ήττα στο πρωτάθλημα στο Γιακούτσκ προκάλεσε μεγάλη λύπη και την καχυποψία μεταξύ των οπαδών Tsargush ότι αυτά τα γεγονότα ήταν η τελευταία για τον αθλητή. Παλαιστής ο ίδιος εξηγεί την απώλεια του που δεν είχε πάρει το επιθυμητό σχήμα λόγω προηγούμενο τραυματισμό. Denis είπε ότι δεν χρησιμοποίησε την ευκαιρία να κυλήσει Gedueva στην αρχή των σημείων αγώνα και βαθμολογία, αν και σε γενικές γραμμές ο αγώνας έλαβε χώρα επί ίσοις όροις. Αλλά 10 δευτερόλεπτα πριν από το τέλος Tsargush έθεσαν σε κίνδυνο χωρίς λόγο και έδωσε σημεία Geduevu.

Μετά το πρωτάθλημα Denis Tsargush επιβεβαίωσε έμμεσα τους φόβους των οπαδών κατά τη διάρκεια της συμμετοχής σε Ολυμπιακούς Αγώνες του 2016, λέγοντας ότι η υγεία του είναι απίθανο να αντιμετωπίσει τα μεγάλα αθλητικά. Στην περίπτωση αυτή, ο παλαιστής δεν αποκλείει τη συμμετοχή τους σε κάθε διαγωνισμό, αλλά σε μικρότερη κλίμακα.