Αθλητισμός και FitnessΠοδόσφαιρο

Ο ταχύτερος πεντα-τρικ στην ιστορία του ποδοσφαίρου

Πολλοί άνθρωποι που δεν είναι πολύ μορφωμένος στο ποδόσφαιρο, σκέφτονται πεντα-τρικ - είναι σπάνιο και υπέροχο. Ναι, πράγματι, είναι δυνατόν να μην εκδώσει πολλά. Η ιστορία, όμως, ξέρει αρκετά όταν οι παίκτες σκόραρε στα δίχτυα του εχθρού πέντε φωτεινά κεφάλια. Λοιπόν, θα πρέπει να πει το πιο διάσημο.

Τα περισσότερα «φρέσκα» τα αρχεία

Ακόμα πιο πρόσφατα, 23 του Σεπτέμβρη του 2015, ο Robert Lewandowski, ο παίκτης του Μονάχου «Bavaria», κυκλοφόρησε το δεύτερο μισό υποκατάστατο. Γερμανική ομάδα κατά το χρόνο έχασε με σκορ 1: 0 έως αντίπαλό του, «Βόλφσμπουργκ». Ωστόσο, Lewandowski ήρθε λιγότερο από δέκα λεπτά σκόραρε εναντίον των αντιπάλων πέντε γκολ. Ήταν ένα απίστευτο παιχνίδι, το οποίο θα καιρό να υπενθυμίσουμε ότι οι παίκτες, τους οπαδούς.

Μόλις δύο εβδομάδες για να επιτευχθεί το «πολωνικό οπλίτης», όπως ονομάζεται Robert, επαναλαμβάνεται Sergio Aguero, ένας παίκτης, «Μάντσεστερ Σίτι». Τρίτον Οκτώβριο, σκόραρε πέντε γκολ σε μια σειρά για να την πύλη της ΠΑΕ «Newcastle». Ήταν επίσης εντυπωσιακό πεντα-τρικ. Είναι άγνωστο τι επιπτώσεις σε αυτές τις «ενεργών» παικτών. Τύχη, την πειθαρχία, τη συγκέντρωση, την επιθυμία, το κίνητρο, αποσπά την προσοχή των αντιπάλων - η μάζα των επιλογών, και ίσως όλα μαζί. Αλλά μπορεί κανείς να πει με σιγουριά - πέντε γκολ από ένα σπάνιο παίκτης δεν είναι. Και αυτό μπορεί να δει στα παραδείγματα.

Οι πιο ζωντανό αρχεία

Έτσι, ο ταχύτερος πεντα-τρικ στο ποδόσφαιρο ανήκει Robertu Levandovski. Και τι γίνεται με τα άλλα επιτεύγματα; Πολλοί από αυτούς. Μπας Ντοστ FC «Heerenveen» σχεδιασμένο αν και δεν τον ταχύτερο πεντα-τρικ, αλλά σε κάθε περίπτωση, εντυπωσιακή. 5: 0 - και "Excelsior" έχει ηττηθεί.

Dzhermeyn Defo από το «Τότεναμ» - ο συντάκτης του πρώτου πεντα-τρικ στη νέα χιλιετία και, ταυτόχρονα, το τρίτο τέτοιο επίτευγμα στην ιστορία της Premier League. Ήταν το 2009, σε έναν αγώνα κατά της ΠΑΕ «Γουίγκαν».

Dimitar Berbatov το 2010 κατά της «Blackburn» έχει εκδοθεί με μία υπέροχη πεντα-τρικ, αρχής γενομένης από το δεύτερο λεπτό του αγώνα και τελείωσε τη δεκαετία του εβδομήντα. Έτσι, έγινε ο πρώτος σκόρερ της σεζόν.

Μίροσλαβ Κλόζε, ο παίκτης «Λάτσιο», σε 39 λεπτά του αγώνα σημείωσε τις «Μπολόνια» πέντε όμορφα γκολ. Αυτή είναι η πρώτη τέτοια περίπτωση τα τελευταία 27 χρόνια, και η τρίτη πεντα-τρικ στην ιστορία της Serie A.

Carlos Eduardo, ο παίκτης «Ωραία», σημείωσε η ομάδα «Guingamp» 5 καλή στόχους - αρχής γενομένης με 12 λεπτά και τελειώνοντας με το εξηκοστό τέταρτο. Τέλος, Λουίζ Αντριάνο, παίζει το ρόλο του «Σαχτάρ» εναντίον των αδυνάτων και ανεπιτήδευτη ΜΠΑΤΕ πέντε φορές χτύπησε την πόρτα αντιπάλους της Λευκορωσίας.

Τα κατορθώματα των τριών προσωπικοτήτων

Και τέλος, αξίζει να μιλήσει για τα επιτεύγματα των τριών παικτών που θεωρούνται τα πιο δημοφιλή και γνωστά. Πρώτα - είναι Κριστιάνο Ρονάλντο. Σχεδίασε πέντε τέρματα εναντίον FC «Εσπανιόλ», και ένας από αυτούς έχει τεθεί σε εφαρμογή από το σημείο του πέναλτι. Αξίζει να σημειωθεί ότι αυτή είναι η δεύτερη τέτοια τρικ Ρονάλντο. Την ίδια χρονιά, λίγο νωρίτερα, είχε εκδοθεί ένα πεντα-τρικ «Γρανάδα». Αλλά το «Espanol» - πιο δύσκολο αντίπαλο.

Στη συνέχεια έρχεται Ramadel Falcao, ο οποίος σημείωσε 5 γκολ στο δίχτυ, «Deportivo» επί 43 λεπτά. Το έτος 2012 - η ώρα που ο παίκτης εισάγεται στη φρίκη του συνόλου του ποδοσφαίρου στην Ευρώπη.

Και, φυσικά, Leo Messi και πρωτοφανής πέντε γκολ του σκόραρε στην πύλη, «Bayer» στο Champions League - την πιο διάσημο τουρνουά club. Ποδοσφαιριστής πολύ κομψό «υπέγραψε» αρκετές φορές στο γκολ. Και ήταν συναρπαστικό.

Λοιπόν, μπορείτε να μαντέψετε τι βρίσκεται μπροστά μας είναι πολλά καταπληκτικά πεντα-τρικ, επειδή το ποδόσφαιρο - ένα παιχνίδι που εκπλήσσει διαρκώς. Μπορούμε να παρακολουθήσουν μόνο τους αγώνες!

Copyright © 2018 el.birmiss.com. Theme powered by WordPress.