Αθλητισμός και FitnessΠολεμικές Τέχνες

Vladimer khinchegashvili, πάλη: οι Ολυμπιακοί Αγώνες

Ένα από τα πιο δημοφιλή της Γεωργίας αθλητές του σήμερα - vladimer khinchegashvili. Πάλη τον κέρδισε το σεβασμό και την αναγνώριση της πάλης κοινότητα. Στους Ολυμπιακούς Αγώνες του 2012, ο Γεωργιανός αθλητής κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο, μιλώντας στην κατηγορία έως 55 κιλά. Και για τα επόμενα παιχνίδια ήμουν σε θέση να κερδίσει.

Βιογραφικό του αθλητή

Το 1991 γεννήθηκε vladimer khinchegashvili. Πάλη έγινε το πάθος του από την παιδική ηλικία. Επιδίδονται σε αυτό το άθλημα ξεκίνησε στη γενέτειρά του Γκόρι. Επί του παρόντος, μέλος του τοπικού αθλητικού συλλόγου «Ντιναμό». Ανατράφηκε σε ένα μικρό χωριό περίπου εκατό χιλιόμετρα από την πρωτεύουσα - Τιφλίδα. Στην ανατολική Γεωργία.

Το πάθος και η αγάπη για το άθλημα που ενστάλαξε τον πατέρα του, ο οποίος συμμετείχε επίσης στην ελεύθερη πάλη. Και σε υψηλό επίπεδο. Ειδικότερα, έγινε ο νικητής του Youth παγκόσμια και ευρωπαϊκά πρωταθλήματα.

Vladimir ήταν ένα παιδί έχει αποφασίσει να ακολουθήσει τα βήματά του. Ως εκ τούτου, για ένα μεγάλο χρονικό διάστημα να υποφέρει πάνω από την επιλογή του τμήματος αθλητισμού δεν ήταν απαραίτητη. Μεταξύ πρώτος προπονητής του ήταν ο πατέρας του Arkady και Nugzar Shireli.

Πρώτη επιτυχία στην εγχώρια σκηνή δεν πρέπει να περιμένουμε πολύ, και σύντομα ακολούθησαν και οι νίκες σε διεθνές επίπεδο. Το 2011 κέρδισε το ασημένιο μετάλλιο στο vladimer khinchegashvili Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα. Πάλη του χάρισε το βραβείο στη γερμανική πόλη του Ντόρτμουντ. Κατά τη διάρκεια του τουρνουά της Γεωργίας αθλητής έχει έναν ισχυρό αντίπαλο. Σταματήστε θα μπορούσε μόνο ρωσικά Jamal dzhamal otarsultanov στην αναμέτρηση.

Η οικογένεια του Βλαντιμίρ ήταν το μεγαλύτερο παιδί, αλλά έχει μια αδελφή, με τον οποίο διατηρούσε πάντα σχέσεις.

Οι Ολυμπιακοί Αγώνες του Λονδίνου

Το 2012, η khinchegashvili παλαιστής vladimer πήγε πρώτος στους Ολυμπιακούς Αγώνες. Γεωργιανού αθλητή έφτασε στην εκδήλωση στο Λονδίνο. Γεωργία παρουσιάζονται στους Ολυμπιακούς Αγώνες είναι πολύ αξιόμαχο της ομάδας στον αγώνα, που τελικά κέρδισε 6 μετάλλια. Ωστόσο, δεν είναι ο χρυσός δεν ήταν ανάμεσά τους. Εγώ δεν αποτέλεσε εξαίρεση και vladimer khinchegashvili. Πάλη για παιχνίδια παρουσιάστηκε σε 7 κατηγορίες βάρους. Vladimer khinchegashvili εμφανίστηκε στο ελαφρύτερο της κατηγορίας, δεν είναι βαρύτερα από 55 kg μεταξύ των αθλητών.

Στο τουρνουά που είχε λάβει μέσω του Ευρωπαϊκού προσόντα με έναν Τούρκο Αχμέτ Peker. Στο Λονδίνο, ο Γεωργιανός έκανε τα πρώτα πάνω από την αιγυπτιακή Ibragimom Farahom, στη συνέχεια πάνω της Βουλγαρίας Ράντοσλαβ Velikovs και της Ινδίας Amit Kumar. Στον ημιτελικό αντιμετώπισε το μεγάλο όνομα ιαπωνική παλαιστής Shinichi Yumoto, η οποία κέρδισε vladimer khinchegashvili.

Στον αγώνα για το χρυσό μετάλλιο με τις ρωσικές Γεωργιανοί συνέκλιναν Otarsultanovym Jamal, ο οποίος είχε ήδη κερδίσει τρία ευρωπαϊκά πρωταθλήματα. Ο αγώνας έληξε υπέρ των Ρώσων. Το πρώτο του ολυμπιακό μετάλλιο κέρδισε Hinchegashvili Βλαντιμίρ. Ο αγώνας του έφερε φήμη σε όλη τη χώρα.

Στη γενική κατάταξη στους Ολυμπιακούς Αγώνες για πρώτη φορά έγινε οι Ρώσοι κέρδισαν 11 μετάλλια, μεταξύ των οποίων 4 χρυσά. Η Γεωργία έγινε το ένατο με τρία ασημένια και τρία χάλκινα μετάλλια.

Μετακίνηση σε άλλη κατηγορία βάρους

Το 2013 vladimer khinchegashvili άρχισε να ασκεί σε νέα κατηγορία βάρους του - μέχρι και 60 κιλά. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα φέτος έλαβε χώρα στην πατρίδα του - στην Τιφλίδα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στην κατηγορία έως 55 κιλά νικητής ήταν ο συμπαίκτης του, Γιώργος Edisherashvili. Ο ήρωας αυτού του άρθρου έφτασε στους ημιτελικούς, όπου συναντήθηκε με τον Ρώσο Opan Satomi, τρεις φορές πρωταθλητής Ευρώπης. Γεωργιανοί έχασαν και ήταν ικανοποιημένοι με ένα χάλκινο μετάλλιο.

πρωταθλητής Ευρώπης

Το 2014 άρχισε να ενεργήσει σε μια νέα κατηγορία βάρους vladimer khinchegashvili. Οι κανόνες της Ομοσπονδίας Πάλης έχει τροποποιηθεί, και ο αθλητής δεν ήταν βαρύτερος από 57 κιλά μεταξύ των αντιπάλων.

Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα βάσει των νέων κανόνων έλαβε χώρα στην πόλη Vantaa, Φινλανδία. Σε γενικές γραμμές, η γεωργιανή ομάδα εκτιμηθεί αυτό το τουρνουά για τον εαυτό του ως μια αποτυχία. Μόνο δύο μέλη της εθνικής ομάδας στο βάθρο. Konstantin Habalashvili ήταν τρίτος στην κατηγορία έως 65 κιλά, αλλά vladimer khinchegashvili η πρώτη φορά στην καριέρα του κέρδισε το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα.

Στην αποφασιστική μάχη, ήταν ισχυρότερη μαχητής από το Μονακό Gennadiya Tulbya, ένας ντόπιος της Μολδαβίας.

Ασημένιο στην Τασκένδη

Επιβεβαιώστε την τάξη σας ήταν στο παγκόσμιο πρωτάθλημα vladimer khinchegashvili. Οσετίας (Vladimir έχει Οσετίας ρίζες) έφτασε στο τουρνουά μεταξύ των ισχυρότερων μαχητές του κόσμου στην Τασκένδη, πρωτεύουσα του Ουζμπεκιστάν.

Το τουρνουά ήταν ένας θρίαμβος της ρωσικής ομάδας που κέρδισε, έχοντας κερδίσει 15 μετάλλια, 6 από τα οποία ήταν χρυσά. Η ποδοσφαιρική ομάδα της Γεωργίας ήταν μόνο ένα βραβείο. Κέρδισε vladimer khinchegashvili της.

Στην κατηγορία βάρους έως 57 κιλών, έχασε στον τελικό μόνο εκπρόσωπο του γονιδίου il Κορέας Γιανγκ της Λαϊκής Δημοκρατίας, χάλκινο μετάλλιο των Ολυμπιακών Αγώνων στο Λονδίνο.

Θρίαμβος στο Λας Βέγκας

Μια νέα σελίδα στην αθλητική καριέρα vladimer khinchegashvili του άνοιξε το 2015, όταν πήγε στο Παγκόσμιο Κύπελλο στις ΗΠΑ Λας Βέγκας. Στο τουρνουά ήρθε στο βαθμό του ένα από τα φαβορί για το πρωτάθλημα, το οποίο έπρεπε να θεωρηθεί κάθε αντίπαλο.

Αυτή τη στιγμή στο τουρνουά έπαιξε 24 σύνολα των μεταλλίων. Και ήταν ένα αυστηρό όριο - σε κάθε κατηγορία βάρους για μία χώρα μόνο ένα μέλος μπορεί να εκπροσωπείται.

Στο συνολικό αγώνα ξέσπασε ανάμεσα στους Ρώσους και τους Αμερικανούς, που τελικά κέρδισε 4 χρυσά μετάλλια. Ωστόσο, μόνο η ρωσική ομάδα που θα κερδίσει ήταν περισσότερο (14 έναντι 7), γι 'αυτό της ήταν και πήγε στην πρώτη θέση της ομάδας. Ο αριθμός των βραβείων και διακρίνονται οι Ουκρανοί - που 9 μετάλλια. Συνολικά στο βάθρο τίθενται από τους εκπροσώπους των 29 κρατών.

Γεωργιανοί κερδίσει μόνο ένα χρυσό. Είναι στο ταμείο της ομάδας του έφερε vladimer khinchegashvili. Μίλησε στην κατηγορία έως 57 κιλά. Στον ημιτελικό σε ένα σκληρό αγώνα κατάφερε να νικήσει τον Μογγόλους Erdenebatyna Behbayara.

Χρυσό vladimer khinchegashvili παίζεται με ιρανική Χασάν Rahimi. Της Γεωργίας παλαιστής κέρδισε το πρώτο παγκόσμιο πρωτάθλημα.

Πρωτάθλημα στη Ρίγα

Πριν από την επόμενη θερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες, το πιο σημαντικό ήταν το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα το 2016 στον αγώνα. Έλαβε χώρα στην πρωτεύουσα της Λετονίας - Ρίγα. Γεωργιανή ομάδα έδειξε ένα λαμπρό αποτέλεσμα. Σε περίπτωση που η ομάδα στην πάλη για τα σημεία Γεωργιανούς κατέκτησε την πρώτη θέση, ξεπερνώντας ακόμα και τις ρωσικές αθλητές.

Μόνο στην κατάταξη μεταλλίων, η Γεωργία πήρε τη δεύτερη θέση. Στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα έχει 9 μετάλλια, μεταξύ των οποίων 3 χρυσά, 2 ασημένια και 4 χάλκινα. Η ρωσική ομάδα κέρδισε 12 βραβεία, εκ των οποίων 7 χρυσά, ένα αργυρό και 4 χάλκινα.

выступал Владимир Хинчегашвили. Στην κατηγορία βάρους έως 61 κιλά ενήργησε vladimer khinchegashvili. Το φινάλε ήταν δύσκολο για αυτόν, σε αντίθεση με την Λευκορωσίας Γιώργος Kaliev. Μετά από μια σίγουρη νίκη στα ημιτελικά των ρουμανικών Ιβάν Guydea Γεωργιανοί συνάντησε ισχυρή αντίσταση στην αναμέτρηση. Κατάφερε να κερδίσει μόνο με απόφαση των δικαστών.

Έτσι, σε κουμπαράς του ήταν η δεύτερη στην καριέρα παγκόσμιο πρωτάθλημα του χρυσό.

Οι Ολυμπιακοί Αγώνες στο Ρίο

Σε Αυγούστου 2016 vladimer khinchegashvili πήγε στο δεύτερο Ολυμπιακών Αγώνων στην αθλητική καριέρα του. Στον αγώνα έπαιξε 18 σύνολα των βραβείων για το οποίο εισήλθε το ξέφτισμα σχεδόν 350 αθλητές από όλο τον κόσμο.

Μια μεγάλη ευκαιρία για να επιβεβαιώσει την ανωτερότητα της κατηγορίας βάρους του έγιναν οι Ολυμπιακοί Αγώνες του 2016. Πάλη, vladimer khinchegashvili πολλοί ήταν ήδη συνώνυμο. Μετά την αποτυχία της πριν από 4 χρόνια, ένα γεωργιανό αθλητής είχε την πρόθεση να πάρει εκδίκηση.

Παρά το γεγονός ότι πριν από το τουρνουά που πήρε το όνομά του το αγαπημένο №1, κάθε αγώνας ετοίμαζε καλά. Το πιο πιθανό είναι οι αντίπαλοί του ήταν να είναι Αζερμπαϊτζάν Gadzhi Αλίεφ, ο δύο φορές παγκόσμιος πρωταθλητής, του Ιράν Χασάν Rahimi, Μογγολία Erdenebatyna Behbayara και της Βόρειας Κορέας Yang Kyong-Il. Όλοι khinchegashvili vladimer συναντήθηκαν σε διαφορετικά στάδια της καριέρας του - και κέρδισε και έχασε.

Ήταν επίσης αδύνατο να αγνοήσουμε τα σκοτεινά άλογα του πρωταθλήματος. Ρώσοι Viktor Lebedev, ο δύο φορές παγκόσμιος πρωταθλητής, Κούβας Yowlys Bonne και η σημερινή πρωταθλήτρια Ευρώπης Βλαντιμίρ Dubov.

Η πορεία προς τη νίκη

Η διαδρομή προς τον τελικό, δεν ήταν εύκολο, αλλά ξεπέρασε vladimer khinchegashvili. Ολυμπιακοί Αγώνες για άλλη μια φορά απέδειξε ότι τα μεταναστευτικά αγώνες δεν συμβαίνουν εδώ.

Στον ημιτελικό η γεωργιανή μαχητής επικράτησε Αλίεφ. Αλλά στην τελική αντέταξε τον αθλητή, το οποίο κανείς δεν πήρε στα σοβαρά πριν το τουρνουά. Ιάπωνες Ray Higuchi.

Vladimer khinchegashvili κέρδισε στα σημεία. Τώρα κατατάσσονται η Ολυμπιονίκης, ο ίδιος ετοιμάζεται για τις επόμενες εκκινήσεις.

Copyright © 2018 el.birmiss.com. Theme powered by WordPress.