Αθλητισμός και FitnessΠολεμικές Τέχνες

Misha Aloyan: βιογραφία του μπόξερ

Misha Aloyan - πυγμάχος, άξιζε Master of Sports της Ρωσικής Ομοσπονδίας. Τρεις φορές πρωταθλητής της Ρωσίας, είναι ένας πρωταθλητής Ευρώπης. Επίσης Aloyan - δύο φορές παγκόσμιος πρωταθλητής, νικητής των Ολυμπιακών Αγώνων.

Η παιδική ηλικία και τα πρώτα βήματα στην πυγμαχία

Misha Aloyan γεννήθηκε εικοστή τρίτη τον Αύγουστο του 1988 στο χωριό Bambakshat Hoktemberyan περιοχή της Αρμενίας. Το 1997, ο ίδιος και οι γονείς του μετακόμισαν στην πόλη της Novokuznetsk. Εκεί ξεκίνησε το μποξ. Έχω προπονήσει Misha Νικολάου Salikhov. Μετά από λίγο μετακόμισε στο Νοβοσιμπίρσκ.

Θα πρέπει να σημειωθεί ότι το πλαίσιο Misha ξεκίνησε, να το πω έτσι, από ατύχημα. Συνέβη ότι σε Novokuznetsk, πήγε στο σχολείο №54, που βρίσκεται στην περιοχή του «Kuibyshev». Αυτό είναι ένα ιδιωτικό τομέα της πόλης, το οποίο θεωρείται κοινωνικά συγκρότημα. Misha συχνά έπρεπε να παλέψει με τα άλλα παιδιά στο δρόμο. Με την ευκαιρία, εκεί είχε εντοπιστεί και ο προπονητής Νικολάι Salikhov και κάλεσε όπως στο τμήμα στην πυγμαχία.

Misha Aloyan ήταν σε θέση άντρα. πρώτο διαγωνισμό του έγινε το 1998. Ήταν τουρνουά της Πρωτοχρονιάς στην Osinniki. Εκείνη την εποχή είχε εμπλακεί στην πυγμαχία για μερικούς μήνες, αλλά ήταν σε θέση να κερδίσει αυτό το τουρνουά στην κατηγορία βάρους του.

Το μέλλον αθλητής ποτέ δεν έχασε την κατάρτιση και πέτυχε καλά αποτελέσματα στο δαχτυλίδι σε σύντομο χρονικό διάστημα. Σπούδασε, επίσης, με επιτυχία, τρίκλινα δεν ήταν στο σχολείο. Αυτό δεν θα μπορούσε να παραλείψει να ευχαριστήσει τους γονείς που δεν έρχονται σε αντίθεση με το πάθος του, αν και πολλές φορές ήρθε στο σπίτι με μελανιές. ο ίδιος ο Misha πάντα έλεγε ότι αγαπά να μάθει. Μετά από το γυμνάσιο, αποφοίτησε από την επαγγελματική σχολή και έλαβε το επάγγελμα του δικηγόρου.

Το 2004, Misha Aloyan είχε ήδη εμπλακεί σε μια ομάδα νεολαίας υπό την καθοδήγηση ενός έμπειρου προπονητή Γιούρι Chuvashova. Αυτό μέντορα αρμοδίως εκπαιδευμένο ταλαντούχος άνθρωπος. Σε σύντομο χρονικό διάστημα ο εκπαιδευτής και μποξέρ σε θέση να επιτύχει πολύ καλά αποτελέσματα. Ήδη το Δεκέμβριο του 2005, Aloyan έγινε ο ιδιοκτήτης του Κυπέλλου της Ρωσίας μεταξύ των νέων. Κατά τη διάρκεια της τελικής μάχης Misha Aloyan ήταν πλοίαρχος του αθλητισμού. Εντάχθηκε στην νεολαία εθνική ομάδα.

Πρόωρη σταδιοδρομία

Το 2007, Μίσα Aloyan κέρδισε τον τίτλο του πρωταθλητή της Ρωσίας μεταξύ των νέων. Την ίδια χρονιά πήρε μέρος στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων, το οποίο κέρδισε επίσης το χρυσό μετάλλιο. Το επόμενο έτος, ασχολήθηκε με την ενήλικη πρωτάθλημα της Ρωσίας και κατάφερε να φτάσει στον τελικό. Μετά από αυτό Aloyan κλήθηκε στην εθνική ομάδα (ενηλίκων), με την οποία συμμετείχε στο Παγκόσμιο Κύπελλο στη ρωσική πρωτεύουσα. Aloyan ήταν σε θέση να κερδίσει σε αυτό το διαγωνισμό. Στην τελική μάχη, νίκησε μια γνωστή Κούβας αθλητή, μετάλλιο και το Παγκόσμιο Κύπελλο Άντρη Laffitte. Μετά από αυτό το θρίαμβο Μίσα έγινε προπονητής Eduard Kravtsov.

Η ρωσική εθνική ομάδα

Το 2009, Τσέχωφ διεξαχθεί ένα τουρνουά στο οποίο συμμετείχαν οι ισχυρότερες μπόξερ της Ρωσικής Ομοσπονδίας. Με βάση τα αποτελέσματα της ήταν να αποτελέσει μέρος της εθνικής ομάδας. Misha Aloyan, του οποίου η βιογραφία είναι πλούσια με βραβεία και τίτλους, νίκησε τον αντίπαλό του Γιώργου Balakshina (τρεις φορές πρωταθλητής Ευρώπης) και έχει καταφέρει να κερδίσει μια θέση στην εθνική ομάδα.

Έτσι ήρθε στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα στο Μιλάνο. Εκεί έφτασε πολύ εύκολα στους ημιτελικούς, όπου συναντήθηκε στο ρινγκ με τον Μογγολίας μπόξερ Togstsogtom Nyambayarynom. Οι πρώτοι δύο γύροι Mike οδήγησε σε σημεία, αλλά στο τρίτο Μογγολίας αθλητής ήταν σε θέση να βγάλει μια νίκη. Ως αποτέλεσμα, Misha έπρεπε να συμβιβαστεί με ένα χάλκινο μετάλλιο.

Ήδη από το Νοέμβριο του 2009, Aloyan κέρδισε το ρωσικό πρωτάθλημα. Στον τελικό, που και πάλι συναντήθηκε με τον Γιώργο Μπαλάκσιν και ήταν σε θέση να τον νικήσει. Αυτό θρίαμβος τον βοήθησε να γίνει ο ηγέτης της ομάδας στην κατηγορία βάρους του.

πρωταθλητής Ευρώπης

Το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα του 2010 πραγματοποιήθηκε στη Μόσχα. Aloyan κερδίσει όλες τις μάχες του και έγινε πρωταθλήτρια Ευρώπης. Στην τελική πάλευε με τη βρετανική Khalid Yafai, ο οποίος κέρδισε στα σημεία.

κόσμο Πρωτάθλημα

Το 2011, ο Mike έγινε τρεις φορές πρωταθλητής Ρωσίας. Αυτή η νίκη επέτρεψε να μπει στην ομάδα, πηγαίνετε στο παγκόσμιο πρωτάθλημα στο Μπακού. Το κοινό τον αποδοκιμάστηκε και με κάθε τρόπο έδειξε την περιφρόνησή τους, για εκείνο το θέμα, και όλη την ομάδα της Αρμενίας. Αυτό συνέβη λόγω της σύγκρουσης Καραμπάχ.

Κάθε φορά που ο Michael εμφανίστηκε στο ρινγκ, ο εκφοβισμός του συνέχισε. Αποδείχθηκε ότι ήταν Misha νίκησε Αζερμπαϊτζάν αθλητής Elvin Mamishadze. Μετά από αυτό, ήταν απαραίτητο να διαθέσει μεγαλύτερη προστασία για Aloyan. Πίσω από αυτό οργάνωσε ένα πραγματικό κυνήγι, και προσπάθησε αρκετές φορές να παρακολουθήσουν ένα, αλλά δεν έγινε τίποτα.

Φυσικά, η ψυχολογική πίεση επηρέασε την πυγμάχος, αλλά αυτό δεν εμπόδισε τον για να πάρει την τελική μάχη και να νικήσει αυτό. Με αυτή τη δύσκολη νίκη για τον ίδιο προσωπικά συγχαρητήρια Δήμαρχος Βλαντιμίρ Gorodetsky, Νοβοσιμπίρσκ και στη συνέχεια πρόεδρος Ντμίτρι Μεντβέντεφ.

Προσωπική ζωή

Δέκατη πέμπτη Οκτώβριος 2001 Misha Aloyan παντρεύτηκε μια τριτοετής φοιτητής, Τμήμα Οδοντιατρικής NSMU Grete. Ο γάμος πραγματοποιήθηκε στην πόλη του Νοβοσιμπίρσκ. Μετά το γάμο, ο πυγμάχος τελικά εγκαταστάθηκαν στο Νοβοσιμπίρσκ, και στροφή προς τη Μόσχα δεν πρόκειται να. Παρά το γεγονός ότι το όνομά του ήταν εκεί και προσφέρει επιλογές επανεγκατάστασης.

Copyright © 2018 el.birmiss.com. Theme powered by WordPress.