Αθλητισμός και FitnessΕξωτερική Σπορ

Ταχύτητα σκέιτερ Όλγα Fatkulina: βιογραφία, αθλητικά καριέρα, για την επίτευξη

Όλγα Fatkulina, βιογραφικό και τα επιτεύγματα στον αθλητισμό που παρουσιάζονται σε αυτό το άρθρο, θεωρείται ότι είναι ο ηγέτης της ρωσικής εθνικής πατινάζ ταχύτητας. Είναι ο παγκόσμιος πρωταθλητής, Ολυμπιονίκης και τη χώρα πολλαπλών-κάτοχος του ρεκόρ.

αθλητές Βιογραφία

Όλγα Fatkulina, των οποίων οι φωτογραφίες μπορεί να δει κάτω, γεννήθηκε στις αρχές του 1990 στην πρωτεύουσα χάλυβα της Ρωσίας - Chelyabinsk. Μέσα από τρίτο κορίτσι τάξη δεν είχα το όνειρο ενός σπορ καριέρα, έως ότου δεν έρχονται στο σχολείο εργασία ως προπονητής Svetlana Zhuravleva. Ήταν κάτω της και ένα νέο αστέρι της ρωσικής πατινάζ ταχύτητας.

Αρχικά, η Όλγα δεν παίρνουν στα σοβαρά αυτές τις ασκήσεις. Αλλά με το χρόνο, όταν οι πρώτες επιτυχίες και τα βραβεία, συνειδητοποίησα ότι το πατινάζ γι 'αυτό προέκυψε στην πρώτη θέση στη ζωή μου.

Προς το παρόν, ο αθλητής έχει πολλές ρωσικές και διεθνείς τίτλους. Όλγα Fatkulina είναι επίσης ο συγγραφέας των εθνικών αρχείων της Ρωσίας σε αποστάσεις 500 και 1.000 μέτρων, καθώς και στην all-around σπρίντερ.

Η πρώτη επαγγελματική επιτυχία

Το 2008, η Όλγα Fatkulina συμμετείχε για πρώτη φορά στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νέων, όπου πραγματοποιήθηκε σε τέσσερις αποστάσεις - 500, 1000, 1500 και 3000 μέτρα. φυλή χιλιόμετρο ήταν η πιο επιτυχημένη για τους νέους Ρώσους - κέρδισε το χάλκινο μετάλλιο.

Το αποτέλεσμα αυτό επέτρεψε Fatkulina αγωνιστεί στο πρωτάθλημα της Ρωσίας το 2009. Και η Όλγα έκανε μια συγκλονιστική, είναι σε θέση να καταπολεμήσει ενήλικες και πιο φημισμένο αντιπάλους για να πάρει κορυφή 4 θέση. Κατά το ίδιο έτος, με τις junior παγκόσμια πρωταθλήματα, φέρνει μόνο τρία μετάλλια: δύο χάλκινα πάνω από την απόσταση των 1000 και 1500 μέτρων, καθώς και ο χρυσός - 500 metrovku.

Αρχίζοντας το 2010, Όλγα Fatkulina - ένας από τους ηγέτες της ρωσικής ομάδας. Στη συνέχεια, τοποθετήστε τους αθλητές στο ντεμπούτο τους Ολυμπιακούς Αγώνες. Δυστυχώς, στο Βανκούβερ Όλγα σε αποστάσεις 500 και 1000 μέτρων δεν θα μπορούσε να αυξηθεί πάνω από 20 έδρες.

Το 2011 Fatkulina κερδίζει ρωσική χρυσό πρωτάθλημα και στους δύο αγώνες και κερδίζει τους διαγωνισμούς σπριντ. Δείχνει όλα τα καλύτερα αποτελέσματα, και κάποια από αυτά έγινε το νέο εθνικό ρεκόρ.

2013 έφερε τα ρωσικά αθλήτρια νέες επιτυχίες και τίτλους. Ξαφνικά, για όλο τον παγκόσμιο πρωτάθλημα στο μέλλον Σότσι Ολυμπιακό κεφαλαίου Όλγα Fatkulina κέρδισε το πρώτο από το 1996 για την εθνική ομάδα το χρυσό μετάλλιο στην κούρσα χιλιόμετρο. Ήταν σε θέση να ξεπεράσει τα πιο διάσημα σκέιτερ στον κόσμο, συμπεριλαμβανομένων Wust των Κάτω Χωρών και Nesbitt από τον Καναδά.

Εκτός από αυτή θρίαμβο, στη συλλογή των βραβείων του Όλγα προστίθενται χάλκινο σε απόσταση 500 μέτρων.

2014 Ολυμπιακοί Αγώνες

Οι προετοιμασίες για το σπίτι τους Ολυμπιακούς Αγώνες Όλγα Fatkulina στην εθνική ομάδα της Ρωσίας στις αρχές της άνοιξης. Πριν ο αθλητής ήταν ένα δύσκολο έργο - η αρένα είχε να εκτελέσει στο υψηλότερο επίπεδο. Ειδικά ότι «Adler-Arena» ήταν τυχερός γι 'αυτήν - ήταν εδώ πριν από ένα χρόνο Όλγα έγινε ο παγκόσμιος πρωταθλητής.

Σύμφωνα με τα αποτελέσματα Fatkulina ανταγωνισμός ήταν ένατη στην κούρσα για 1.500 μέτρα και απόσταση ενός χιλιομέτρου βρισκόταν ένα βήμα μακριά από το βάθρο, τερματίζοντας τέταρτος. Αλλά χωρίς ένα μετάλλιο Όλγα δεν πάει - για τον αγώνα 500 μέτρων, κατάφερε να κερδίσει το ασημένιο μετάλλιο, χάνοντας στον τελικό της Νότιας Κορέας αθλητή μόλις 0,36 δευτερόλεπτα.

Posleolimpiysky ύφεση

Μετά από μια επιτυχημένη πορεία στο Σότσι Ολυμπιακούς Αγώνες επόμενες δύο εποχές, δυστυχώς, δεν έφερε Όλγα Fatkulina νέους τίτλους και μεγάλες νίκες. Το 2015, ήταν ικανοποιημένος με την πέμπτη θέση στο Παγκόσμιο Κύπελλο και το δωδέκατο - στο Παγκόσμιο Κύπελλο. Η επόμενη εποχή, Όλγα πήρε μόνο την έκτη θέση στο σπριντ στο Παγκόσμιο Κύπελλο.

Fatkulina οπαδοί πιστεύουν ότι η προγραμματισμένη μείωση mezholimpiysky μορφή παιχνιδιού, αλλά πιο κοντά στους Αγώνες του 2018 ο ηγέτης της ρωσικής πατινάζ θα αρχίσουν να δείχνουν τα αποτελέσματα που θα επιτρέψει τη ρωσική αθλητή και πάλι να κερδίσει μετάλλια σε διάφορους διαγωνισμούς.

Copyright © 2018 el.birmiss.com. Theme powered by WordPress.